بازار ايران
 
نويسندگان
جستجو
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 33
دیروز : 21
افراد آنلاین : 2
همه : 3544

فروشندگان و صاحبان كسب و كارها تا آنجا كه امكان دارد به دنبال خريدار هستند. به همين خاطر توصيه هاي آنها همواره به نفع شما نيست اما شما هم ممكن مي باشد هنگام خريد اشتباهاتي را مرتكب شويد كه باعث شود مبلغ بيشتري از آنچه لازم بود را خرج كنيد. به همين خاطر هنگامي كه به خريد مي رويد سعي كنيد از اشتباهات زير پرهيز كنيد.اجتناب از مقايسه قيمت ها
اگر بدبين بودن را كنار بگذاريد ممكن است كالايي را به مراتب گران تر بخريد. به همين خاطر هنگام خريد دست از مقايسه قيمت ها بر نداريد. گاهي با طي مسافت چند خيابان مي توانيد همان كالا را به مراتب ارزان تر بيابيد. همچنين براي برخي از كالاهاي ديجيتالي مي توانيد از جست وجوهاي اينترنتي بهره ببريد. اگر از قيمت كالاها در ديگر فروشگاه ها مطلع باشيد، آن وقت قدرت چانه زني شما در مقابل فروشنده نيز افزايش مي يابد اما اگر فروشنده احساس كند شما از اطلاعات كافي در مورد بازار كالا بي بهره هستيد، تلاش مي كند از بي اطلاعي شما بهره ببرد تا شما را به خريد آن كالا ترغيب كند.

فراموش كردن بودجه بندي
همه پولي كه در حساب بانكي شما قرار دارد براي خريد كردن نيست. به خصوص اكنون كه بيشتر خريدها با عابر بانك انجام مي شود خطر اينكه از بودجه تعيين شده براي خريد كردن فراتر برويد بسيار زياد است. پيش از خريد تعيين كنيد كه قصد داريد براي مثال چقدر پول براي شلوار بپردازيد و به هيچ وجه از ميزان تعيين شده فراتر نرويد. عادت به خريد كردن بيش از بودجه تعيين شده به مرور زمان باعث خواهد شد تا بدهي ها از راه برسند. اگر نمونه خوبي در مورد افراد بدهكار سراغ نداريد بهتر است نگاهي به كشورهاي بحران زده اروپا بيندازيد. بدهي همان بلايي را سر شما خواهد آورد كه اكنون سر كشور يونان آورده است.

از خود بي خود شدن در حراجي ها
فروشندگان در حراج هاي فصلي معمولا قيمت كالاها را تا حد قابل توجهي كاهش مي دهند اما اين دليل نمي شود كه شما مجبور باشيد خريد كنيد. نخست اينكه به خاطر داشته باشيد هميشه حراجي هايي در كار خواهند بود و اين يك حراجي آخرين فرصت شما براي خريد كردن نيست. همچنين حراجي ها نبايد باعث شوند نياز شما به برخي كالاها افزايش يابد. خريد از حراجي ها به شرطي هوشمندانه است كه شما واقعا به كالايي نياز داشته باشيد. معمولا مي توان افراد بسياري را مشاهده كرد كه هنگام فروش فوق العاده با كيسه هايي مملو از كالاهاي خريداري شده پيروزمندانه از فروشگاه بيرون مي آيند اما آنها در واقع اصلي ترين بازندگان فروش فوق العاده هستند.

تبيين هاي اشتباه بعد از خريد
بعد از اينكه ما چيزي را مي خريم كه نبايد مي خريديم، خودمان را قانع مي كنيم كارمان درست بوده است. بسياري از مردم از پذيرش اين نكته كه ممكن است در خريد اشتباه كنند.
سر باز مي زنند، به خصوص موقعي كه يك خريد بزرگ انجام مي دهند. فروشندگان اين مسئله را مي دانند، بنابراين سعي مي كنند نخست با استفاده از چيزهايي شبيه ضمانت كالا، خريدار را تشويق كنند تا اقدام به خريد كند. همين كه شما تصميم به خريد گرفتيد، جاي فروشنده را خواهيد گرفت و خود را متقاعد مي كنيد تصميم تان درست است و نيز شروع به بالابردن ارزش آن مي كنيد زيرا اكنون آن كالا مال خودتان است.
كاري كه در اين مورد شما مي توانيد انجام دهيد اين است كه با اين نگرش مبارزه كنيد. اگر كالا يا خدماتي كه دريافت كرده ايد خوب نيستند آن را به فروشنده برگردانيد.

امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ ] [ ۰۸:۲۱:۰۶ ] [ hsi ]
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]
.: Weblog Themes By blograz :.

درباره وبلاگ

موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
امکانات وب