بازار ايران
 
نويسندگان
جستجو
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 38
دیروز : 21
افراد آنلاین : 2
همه : 3549

سهام داران مالك شركت هايي كه سهم شان را خريده اند نيستند بلكه آن ها مالك سهام هايي هستند كه توسط اين شركت ها توزيع شده و آنها آن بخش از سهم را خريده اند. پس سهام داران مالك ميز و صندلي هاي شركت نيستند ولي مالك درصدي از آن صندلي هستند يعني اگر قرار باشد صندلي در شركت فروخته شود پول حاصل از فروش اين صندلي بين تمام سهام داران بايد تقسيم شود.

در همان مثال فروشگاه فرض كنيد روزي شريك دوم بگويد كه من ميخواهم نصف فروشگاه را به رنگ صورتي در بياورم و زماني كه با مخالفت شما و شريك سوم رو به رو شد بگويد با سهم شما كاري ندارم و ميخواهم نصف مربوط به خودم را رنگ بزنم. مسلما شما و شريكتان اجازه اين كار را به او نخواهيد داد و البته كه اين كار او نيز غير قانوني است.

يا فرض كنيد بگويد ميخواهم مانيتور سيستم باركد زن فروشگاه را بفروشم چون اگر اين سيستم را تقسيم كنيم سهم من به اندازه اين مانيتور مي شود.

در ارتباط با سهام شركت ها نيز همين جريان صادق است. كسي كه درصد بيشتري از سهام شركت را دارد قدرت بيشتري در تصميم گيري هاي آتي شركت را دارد و نه اينكه بخواهد هر بخش از شركت را بفروشد چون درصد بيشتري از سهم شركت را دارد.

وقتي سودي توسط شركت به دست مي آيد٬دارايي به فروش ميرسد و يا ملك و ساختماني به فروش ميرسد به شخصي كه سهام دار شركت است به نسبت سهمش از اين فروش ها حقي ميرسد.

چيزي كه سهامداران مالك آن مي شوند سهام هايي است كه توسط شركت توزيع شده است؛ و شركت ها مالك سرمايه هستند. سهامداران نمي توانند با شركت يا با دارايي هاي شركت كاري انجام دهند. يك سهامدار نمي تواند با يك صندلي از شركت بيرون رود زيرا آن صندلي براي شركت است نه براي سهامدار حتي مالك سي درصد از سهام شركت باشد.

امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ ] [ ۱۱:۳۶:۴۵ ] [ hsi ]
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]
.: Weblog Themes By blograz :.

درباره وبلاگ

موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
امکانات وب